1. Капітан літака та другий пілот ніколи не їдять одну і ту ж їжу перед польотом та на борту



Капітани літака та другі пілоти ніколи не їдять однакову їжу перед польотом та на борту для уникнення харчового отруєння (або й гірше). Якщо все таки один з пілотів отравився і не може штурвалити, то обов’язки капітана виконує другий пілот.
2. 126 років тому, Ейфелеву вежу ненавиділи більшість французів



126 років тому Ейфель був жорстоко розкритикований за свій проект, а саму вежу називали “гігантським незграбним скелетом”, “трагічним вуличним ліхтарем”, “скелетом дзвіниці” та, часто, просто огидною.
А сучасний письменник Гі де Мопассан настільки не любив вежу, що кожного дня обідав у ній, бо це було єдине місце в Парижі, де її не було видно.
3. У Судані є більше стародавніх пірамід, ніж у Єгипеті.



Джерела різняться, але, як стверджується, в Судані є понад 250 пірамідних споруд, які були побудовані правителями стародавніх кушитських королівств між 2500 роком до н.е. та 300 р. н.е. В Єгипті ж налічується трохи більше 100 пірамід.
4. Вигадану мову Клінґон із Стар Треку вивчають 320 000 людей!



Клінґонська мова — штучна мова, розроблена професійним лінгвістом Марком Окрандом на замовлення Paramount Studios для однієї з інопланетних рас у культовому фантастичному всесвіті “Зоряний шлях” (Star Trek). Хоча клінґонська мова була створена спеціально для телебачення, вона має власну граматику, синтаксис і словник, а також Інститут клінґонської мови, що також публікує переклади клінґонською мовою та науковий журнал з доповненнями до мови.
5. В Діснейленді ви ніколи не будете на відстані понад 30 кроків від сміттєвого бака.



Уолт Дісней часто спостерігав за відвідувачами в парку і бачив, скільки кроків вони робили перед тим як викинути сміття. В результаті відстань до сміттєвих контейнерів ніколи не перевищує 30 кроків у будь-якому парку Діснея.
6. На острові Яп, штат Мікронезія, каміння використовують як валюту.



Кожна вартість каменю базується на його розмірах та історії (звідки він походить). Хоча долари США зараз почали використовувати для повсякденному вжитку на острові, камені все ще використовуються для проведення урочистих подій (наприклад, під час весіль чи похорону).
7. Велику Китайську Стіну не видно з космосу



Хто що б вам не розповідав про гігантські розміри Китайської Стіни, її, на жаль, з космосу не видно. Загальна протяжність стіни, згідно з результатами 2012 року, становить 21 196,18 кілометрів. Уздовж усього Великого муру споруджені каземати для охорони та сторожові вежі, а в головних гірських проходах — фортеці.
8. Папуа-Нова Гвінея має понад 820 мов, якими розмовляє різні народи країни.



Країна, включаючи свої острови, займає приблизно 462 841 кв км з населенням у 7 мільйонів людей. Папуа-Нова Гвінея – культурно різноманітна країна, яка має понад 800 відомих мов, причому 12 з них не мають відомих живих носіїв. Це найбільш лінгвістично найрізноманітніша країна світу, що становить 12% від загальної кількості мов у світі. Однак більшість мов знають менше 1000 осіб, причому найпопулярнішою мовою розмовляють приблизно 200 000 людей.
9. У Норвегії є село, що називається Å



О — традиційне рибальське село, що спеціалізується на виготовленні в’яленої риби, а в наш час ще й на туризмі.
10. Монако за розмірами менше, ніж Центральний парк у Нью-Йорку


